Tanks and accessories LPG: Tanks - External toroidal BORMECH
SubcatsFilters
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 680 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 78 l |
| Usable capacity: | 62.4 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
71,01 €
78,75 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 228.56 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
42 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 680 mm |
| Height: | 270 mm |
| Water capacity: | 85 l |
| Usable capacity: | 68 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
71,69 €
79,76 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 228.56 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
42 hours
Delivery from: 19,59 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 64 l |
| Usable capacity: | 51.2 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
78,08 €
86,83 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 243.4 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
42 hours
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 230 mm |
| Water capacity: | 76 l |
| Usable capacity: | 60.8 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
79,09 €
87,84 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 246.37 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
42 hours
Delivery from: 19,59 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 82 l |
| Usable capacity: | 65.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
79,09 €
87,84 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 252.31 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
42 hours
Delivery from: 19,59 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 270 mm |
| Water capacity: | 92 l |
| Usable capacity: | 73.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
79,76 €
88,85 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 261.21 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
42 hours
Delivery from: 19,59 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 340 mm |
| Water capacity: | 125 l |
| Usable capacity: | 100 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
103,32 €
114,76 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 341.36 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
42 hours
Delivery from: 19,59 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 520 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 28,5 l |
| Usable capacity: | 22.4 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
50,15 €
55,87 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 166.22 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,96 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 520 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 32 l |
| Usable capacity: | 25.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
51,16 €
56,88 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 169.19 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 520 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 36,5 l |
| Usable capacity: | 28.8 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
51,83 €
57,89 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 172.16 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 520 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 41 l |
| Usable capacity: | 32.8 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
52,84 €
58,90 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 175.13 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 38 l |
| Usable capacity: | 30.4 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
48,46 €
53,85 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 154.62 €
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!