Tanks and accessories LPG: Tanks - External toroidal BORMECH
SubcatsFilters
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 55 l |
| Usable capacity: | 44 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
55,53 €
61,93 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 176.61 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 270 mm |
| Water capacity: | 60 l |
| Usable capacity: | 48 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
58,22 €
64,62 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 182.55 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 44 l |
| Usable capacity: | 35.2 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
50,15 €
55,87 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 158.8 €
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 63 l |
| Usable capacity: | 50.4 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
58,22 €
64,62 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 188.49 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 270 mm |
| Water capacity: | 69 l |
| Usable capacity: | 55.2 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
59,23 €
65,63 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 190.76 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 300 mm |
| Water capacity: | 77 l |
| Usable capacity: | 61.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
60,92 €
67,65 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 194.78 €
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 47 l |
| Usable capacity: | 37.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
60,58 €
67,31 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 194.78 €
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 52 l |
| Usable capacity: | 41.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
60,92 €
67,65 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 189.97 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 300 mm |
| Water capacity: | 79 l |
| Usable capacity: | 63.2 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
64,28 €
71,35 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 210.85 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 47 l |
| Usable capacity: | 37.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
51,49 €
57,21 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 165.46 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 270 mm |
| Water capacity: | 72 l |
| Usable capacity: | 57.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
60,92 €
67,65 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 198.88 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 300 mm |
| Water capacity: | 82 l |
| Usable capacity: | 65.6 l |
| product code: | 20.MAG.956 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 2018 |
| approval number: |
E20-67R-010896
|
Ask about the product
62,26 €
69,33 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 204.81 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!