Tanks and accessories LPG: Tanks - External toroidal BORMECH
SubcatsFilters
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 50 l |
| Usable capacity: | 40 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
60,63 €
67,26 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 202.16 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 230 mm |
| Water capacity: | 64 l |
| Usable capacity: | 51.2 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
61,96 €
68,92 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 202.16 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 72 l |
| Usable capacity: | 57.6 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
62,62 €
69,91 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 205.14 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 19,62 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 300 mm |
| Water capacity: | 86 l |
| Usable capacity: | 68.8 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
65,60 €
72,89 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 217.03 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 6,46 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 680 mm |
| Height: | 300 mm |
| Water capacity: | 95 l |
| Usable capacity: | 76 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
71,57 €
79,52 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 237.84 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 6,46 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 59 l |
| Usable capacity: | 47.2 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
75,21 €
83,50 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 252.7 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 19,62 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 300 mm |
| Water capacity: | 103 l |
| Usable capacity: | 82.4 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
78,86 €
87,47 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 261.62 €
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 19,62 €
Added 1 pcs.
to cart!