Tanks and accessories LPG: Tanks - External toroidal BORMECH
SubcatsFilters
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2025 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 59 l |
| Usable capacity: | 47.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
67,06 €
75,94 €
-12%
The lowest price in the 30 days before the discount: 231.89 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 19,62 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2025 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 64 l |
| Usable capacity: | 51.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
70,35 €
79,88 €
-12%
The lowest price in the 30 days before the discount: 243.79 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 6,46 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 565 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 34 l |
| Usable capacity: | 27.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
38,46 €
42,73 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 121.89 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 1,96 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 580 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 41 l |
| Usable capacity: | 32.8 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
43,72 €
48,65 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 142.7 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 580 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 46 l |
| Usable capacity: | 36.8 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
45,69 €
50,62 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 154.6 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 1,96 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 44 l |
| Usable capacity: | 35.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
40,43 €
44,71 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 127.84 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 50 l |
| Usable capacity: | 40 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
47,34 €
52,60 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 154.6 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 49 l |
| Usable capacity: | 39.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
40,43 €
44,71 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 127.84 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 56 l |
| Usable capacity: | 44.8 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
40,76 €
45,36 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 130.81 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 230 mm |
| Water capacity: | 59 l |
| Usable capacity: | 47.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
60,49 €
67,39 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 193.24 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 67 l |
| Usable capacity: | 53.6 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
60,81 €
67,72 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 194.73 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 6,46 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 270 mm |
| Water capacity: | 72 l |
| Usable capacity: | 57.6 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
61,47 €
68,37 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 199.19 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 6,46 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart