Tanks and accessories LPG: Tanks - External toroidal BORMECH
SubcatsFilters
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 52 l |
| Usable capacity: | 41.6 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
50,69 €
56,33 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 166.22 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 58 l |
| Usable capacity: | 46.4 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
49,37 €
55,00 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 169.19 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 250 mm |
| Height: | 630 mm |
| Water capacity: | 66 l |
| Usable capacity: | 52.8 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
58,31 €
64,61 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 190.76 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 58 l |
| Usable capacity: | 46.4 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
61,96 €
68,59 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 198.88 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 270 mm |
| Water capacity: | 78 l |
| Usable capacity: | 62.4 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
63,28 €
70,24 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 207.17 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 680 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 53 l |
| Usable capacity: | 42.4 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
67,26 €
74,55 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 216.69 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 680 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 60 l |
| Usable capacity: | 48 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
67,92 €
75,54 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 223.84 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 680 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 69 l |
| Usable capacity: | 55.2 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
67,92 €
75,54 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 222.62 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 680 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 78 l |
| Usable capacity: | 62.4 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
69,91 €
77,53 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 228.56 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 680 mm |
| Height: | 270 mm |
| Water capacity: | 85 l |
| Usable capacity: | 68 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
70,57 €
78,53 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 228.56 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 19,59 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 64 l |
| Usable capacity: | 51.2 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
76,87 €
85,48 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 243.4 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 6,45 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 720 mm |
| Height: | 230 mm |
| Water capacity: | 76 l |
| Usable capacity: | 60.8 l |
| product code: | 73.EMR.943 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 4800307 |
| approval number: |
E3-110R-003007
|
Ask about the product
77,86 €
86,48 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 246.37 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
43 hours
Delivery from: 19,59 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart