Tanks and accessories LPG: Tanks - Internal toroidal BORMECH
SubcatsFilters
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2025 |
| Diameter: | 650 mm |
| Height: | 300 mm |
| Water capacity: | 79 l |
| Usable capacity: | 63.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
59,50 €
66,40 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 202.16 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 520 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 28,50 l |
| Usable capacity: | 22.4 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
46,02 €
51,28 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 156.08 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 520 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 32 l |
| Usable capacity: | 25.6 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
46,35 €
51,61 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 157.57 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 6,46 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 520 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 36,5 l |
| Usable capacity: | 28.8 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
47,01 €
52,27 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 159.05 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2025 |
| Diameter: | 520 mm |
| Height: | 250 mm |
| Water capacity: | 41 l |
| Usable capacity: | 32.8 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
47,66 €
54,24 €
-12%
The lowest price in the 30 days before the discount: 165 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 6,46 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 565 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 34 l |
| Usable capacity: | 27.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
37,80 €
41,75 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 121.89 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 1,96 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 580 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 41 l |
| Usable capacity: | 32.8 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
39,45 €
43,72 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 133.78 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 1,96 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 580 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 46 l |
| Usable capacity: | 36.8 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
43,72 €
48,65 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 148.65 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 1,96 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 38 l |
| Usable capacity: | 30.4 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
43,72 €
48,65 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 148.65 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 190 mm |
| Water capacity: | 41 l |
| Usable capacity: | 32.8 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
41,09 €
45,69 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 139.73 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 44 l |
| Usable capacity: | 35.2 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
39,12 €
43,39 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 124.86 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 600 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 50 l |
| Usable capacity: | 40 l |
| product code: | 51.LRE.968 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | 237128000 |
| approval number: |
E13-67R-010234
|
Ask about the product
45,69 €
50,62 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 151.62 €
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
45 hours
Delivery from: 3,92 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart