LPG parts KME
SubcatsFilters
| LPG system generation: | 2nd generation |
| Type of switch: | Analog |
| Type of petrol supply: | Indirect injection |
| For ECU: | BINGO-M |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| LPG system generation: | 2nd generation |
| Type of switch: | Analog |
| Type of petrol supply: | Indirect injection |
| For ECU: | DIEGO G3 |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| LPG system generation: | 4th generation |
| Type of switch: | Digital |
| Type of petrol supply: | Indirect injection, Direct injection |
| For ECU: | NEVO, NEVO PLUS, NEVO PRO, NEVO-SKY JET BASIC, NEVO-SKY JET EXPERT, NEVO-SKY JET MAX, NEVO-SKY JET OBD, NEVO-SKY SUN |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
7,97 €
8,58 €
-9%
The lowest price in the 30 days before the discount: 28.62 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| LPG system generation: | 4th generation |
| Type of switch: | Analog |
| Type of petrol supply: | Indirect injection |
| For ECU: | DIEGO G3 |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product discontinued
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| For ECU: | DIEGO G3 |
| For engines: | 3 cyl, 4 cyl, 5 cyl, 6 cyl, 8 cyl |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| For ECU: | NEVO |
| For engines: | 4 cyl |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| For ECU: | NEVO-SKY SUN |
| For engines: | 3 cyl, 4 cyl |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| For ECU: | NEVO-SKY DIRECT Model 2 |
| For engines: | 3 cyl, 4 cyl |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
In stock
Buy now, we will send on monday. Order in:
49 hours
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
20,22 €
22,37 €
-9%
The lowest price in the 30 days before the discount: 73.51 €
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Power: | 330 HP |
| Input diameter: | 8 mm |
| Electrovalve: | Yes |
| Integrated filter: | No |
| Temperature sensor: | No |
| Reducer model | GOLD GT |
| product code: | 90.WAR.209 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | 12mx12mmx0,1mm |
| approval number: |
EN 751-3 FRp
|
Ask about the product
32,48 €
35,85 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 117.88 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,97 €
Added 1 pcs.
to cart!