LPG parts
SubcatsFilters
| Power: | 240 HP |
| Input diameter: | 8 mm |
| Electrovalve: | No |
| Integrated filter: | No |
| Temperature sensor: | No |
| Reducer model | SILVER |
| product code: | 52.KME.918 |
| manufacturer: |
KME
|
| manufacturer code: | bez |
Ask about the product
81,20 €
90,22 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 90.22 €
In stock
Buy now, we will send today. Order in:
8 hours 36 minutes
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Type of connect: | pins |
| Input: | 8 mm |
| Output: | 8 mm |
| product code: | 53.LRE.100 |
| manufacturer: |
LANDI RENZO
|
| manufacturer code: | 636037000 |
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!
| For electrovalve: | LOVATO |
| Electrovalve model | EVO |
| Internal diameter: | 42,52 mm |
| Gauge diameter | 2,62 mm |
| Type of part: | original |
| product code: | 10.LOV.236 |
| manufacturer: |
LOVATO
|
| manufacturer code: | 42.52*2.62 |
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!
| For injectors: | VIALLE |
| Type of injector | V20, V28 |
| product code: | 55.VIA.830 |
| manufacturer: |
VIALLE
|
| manufacturer code: | 270019.4 |
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of injector | GIRS |
| Number of injectors: | 2 |
| Stub pipe diameter: | 14 mm |
| product code: | 55.LRE.804 |
| manufacturer: |
LANDI RENZO
|
| manufacturer code: | 238163000 |
| approval number: |
E13 67R-010323
|
Ask about the product
123,57 €
137,29 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 98.07 €
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 180 mm |
| Water capacity: | 44 l |
| Usable capacity: | 35.2 l |
| product code: | 77.BOR.507 R26 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | ZTW-T1S |
| approval number: |
E20*67R03/00*001060
|
Ask about the product
166,65 €
185,16 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 178.31 €
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 4,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | internal toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 200 mm |
| Water capacity: | 49 l |
| Usable capacity: | 39.2 l |
| product code: | 77.BOR.508 R26 |
| manufacturer: |
BORMECH
|
| manufacturer code: | ZTW-T1A |
| approval number: |
E20*67R03/00*001061
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 4,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Tank type: | external toroidal |
| Year of manufacture: | 2026 |
| Diameter: | 630 mm |
| Height: | 225 mm |
| Water capacity: | 55 l |
| Usable capacity: | 44 l |
| product code: | 77.STA.662 R26 |
| manufacturer: |
STAKO
|
| manufacturer code: | T63005511 |
| approval number: |
E20-67R-031073
|
Ask about the product
154,30 €
171,45 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 171.45 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 4,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Multivalve angle: | Normal 30° |
| Gas out diameter: | 6 mm |
| Hose side: | On right |
| For tank with a diameter: | 200 mm |
| product code: | 70.TOM.770 |
| manufacturer: |
TOMASETTO
|
| manufacturer code: | MVAT0A01.1 |
| approval number: |
E8-67R-013018
|
Ask about the product
47,84 €
53,15 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 53.15 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Gauge diameter | 3,5 mm |
| Internal diameter: | 47 mm |
| Type of part: | original |
| product code: | 10.LRE.272 |
| manufacturer: |
LANDI RENZO
|
| manufacturer code: | 4255003 |
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Stub pipe diameter: | 16x16x16 mm |
| Shape of connector: | Y |
| Material: | Aluminum |
| product code: | 16.NAG.244 |
| manufacturer: |
GOMET
|
| manufacturer code: | GZ-07-16 |
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!
0,87 €
0,97 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 0.97 €
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 2,26 €
Added 1 pcs.
to cart!