Spare parts LPG: For electrovalves - Filters
SubcatsFilters
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | BRC |
| Type of part: | original |
| Cartridge: | mesh |
| Upper external diameter | 13 mm |
| Lower external diameter | 16 mm |
| Lower hole diameter | 12 mm |
| Height: | 24,2 mm |
| product code: | 88.SEM.628 |
| manufacturer: |
BRC
|
| manufacturer code: | FUB |
| approval number: |
EN 228:2008
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,95 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | BEDINI |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | felt |
| Upper external diameter | 29 mm |
| Upper hole diameter | 5 mm |
| Lower external diameter | 29 mm |
| Lower hole diameter | 5 mm |
| Height: | 3,5 mm |
| product code: | 88.SEM.628 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | FUB |
| approval number: |
EN 228:2008
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 1,95 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | LANDI, LANDI RENZO |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 28 mm |
| Upper hole diameter | 4 mm |
| Lower external diameter | 28 mm |
| Lower hole diameter | 14 mm |
| Height: | 20 mm |
| product code: | 88.SEM.628 |
| manufacturer: |
FILGAZ
|
| manufacturer code: | FUB |
| approval number: |
EN 228:2008
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,95 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | BRC |
| Electrovalve model | ET98 MY07 MAX, ET98 MY07 STD |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 36,5 mm |
| Upper hole diameter | 9 mm |
| Lower external diameter | 33 mm |
| Lower hole diameter | 18,5 mm |
| Height: | 28 mm |
| product code: | 88.SEM.628 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | FUB |
| approval number: |
EN 228:2008
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,95 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | ROMANO |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 20,5 mm |
| Lower external diameter | 20,5 mm |
| Lower hole diameter | 6 mm |
| Height: | 20 mm |
| product code: | 88.SEM.628 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | FUB |
| approval number: |
EN 228:2008
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product discontinued
Delivery from: 1,95 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | LANDI RENZO, MED |
| Electrovalve model | TYPE 71 |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 36 mm |
| Upper hole diameter | 14,5 mm |
| Lower external diameter | 36 mm |
| Lower hole diameter | 14,5 mm |
| Height: | 16 mm |
| product code: | 88.SEM.628 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | FUB |
| approval number: |
EN 228:2008
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,95 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | BRC |
| Type of part: | original |
| Cartridge: | ceramic |
| Upper external diameter | 20 mm |
| Lower external diameter | 20 mm |
| Height: | 2 mm |
| product code: | 88.SEM.628 |
| manufacturer: |
BRC
|
| manufacturer code: | FUB |
| approval number: |
EN 228:2008
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 1,95 €
Added 1 pcs.
to cart!