Spare parts LPG: For electrovalves - Filters
SubcatsFilters
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | OMB |
| Electrovalve model | GB2 |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 25 mm |
| Lower external diameter | 9 mm |
| Lower hole diameter | 25 mm |
| Height: | 27 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
FILGAZ
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
In stock
Buy now, we will send today. Order in:
5 hours 45 minutes
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | KOLTEC, MED, VOLTRAN |
| Electrovalve model | MED 4G |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 18 mm |
| Upper hole diameter | 4 mm |
| Lower external diameter | 18 mm |
| Lower hole diameter | 4 mm |
| Height: | 32 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
In stock
Buy now, we will send today. Order in:
5 hours 45 minutes
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | EMMAGAS, VALTEK, ZAVOLI |
| Electrovalve model | TYP 03, TYP 07 |
| Reducer model | R02 EL |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | fiberglass |
| Upper external diameter | 31 mm |
| Upper hole diameter | 8 mm |
| Lower external diameter | 31 mm |
| Lower hole diameter | 10 mm |
| Height: | 20,4 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
In stock
Buy now, we will send today. Order in:
5 hours 45 minutes
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | EMMAGAS, VALTEK, ZAVOLI |
| Electrovalve model | TYP 03, TYP 07 |
| Reducer model | R02 EL |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 31 mm |
| Upper hole diameter | 8 mm |
| Lower external diameter | 31 mm |
| Lower hole diameter | 10 mm |
| Height: | 20,4 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
In stock
Buy now, we will send today. Order in:
5 hours 45 minutes
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Type of assembly: | reducer |
| For reducer: | IMPCO |
| Type of part: | original |
| Cartridge: | felt |
| Upper external diameter | 48 mm |
| Lower external diameter | 48 mm |
| Height: | 2,5 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
IMPCO
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
3,37 €
3,71 €
-10%
The lowest price in the 30 days before the discount: 11.12 €
In stock
Buy now, we will send today. Order in:
5 hours 45 minutes
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | AUTRONIC |
| Type of part: | original |
| Cartridge: | mesh |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
AUTRONIC
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
In stock
Buy now, we will send today. Order in:
5 hours 45 minutes
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Type of assembly: | reducer |
| For reducer: | OMVL |
| Reducer model | CPR |
| Type of part: | original |
| Cartridge: | mesh |
| Upper external diameter | 14,7 mm |
| Lower external diameter | 14,7 mm |
| Lower hole diameter | 10 mm |
| Height: | 54 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
OMVL
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
In stock
Buy now, we will send today. Order in:
5 hours 45 minutes
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
to cart
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | CERTOOLS |
| Type of part: | original |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 28,5 mm |
| Lower external diameter | 28,5 mm |
| Lower hole diameter | 16 mm |
| Height: | 19,5 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product discontinued
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | AUTRONIC |
| Type of part: | original |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 43,6 mm |
| Lower external diameter | 43,6 mm |
| Height: | 5 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
AUTRONIC
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product discontinued
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Cartridge: | fiberglass |
| Filter model: | F-701-SL |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | ICOM |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 35 mm |
| Upper hole diameter | 12 mm |
| Lower external diameter | 35 mm |
| Lower hole diameter | 12 mm |
| Height: | 65 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
5-7 days
5-7 days
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!
| Type of assembly: | electrovalve |
| For electrovalve: | RMG |
| Type of part: | replacement |
| Cartridge: | paper |
| Upper external diameter | 28 mm |
| Lower external diameter | 28 mm |
| Lower hole diameter | 10 mm |
| Height: | 51 mm |
| product code: | 90.WAR.161 |
| manufacturer: |
CERTOOLS
|
| manufacturer code: | Z350257 |
| approval number: |
P1 NSF Reg. 123000
|
Ask about the product
Out of stock
Shipping in:
Product temporarily unavaliable. Ask the seller.
Delivery from: 2,53 €
Added 1 pcs.
to cart!